• 27.03.2023 12:43
        27.03. – 31.03. 2023r.
        1. GRATULACJE

- Gratulujemy drużynie juniorek młodszych, które awansowały do finału Mistrzostw Polski.
        Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy  22 marca 2023 uczestniczyli w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Asnyka i Poezji Śpiewanej organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stężycy w ramach projektu związanego ze 160 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego.

W turnieju recytatorskim klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Jacek Butowski z klasy VIb, natomiast w grupie klas VII – VIII wyróżnienie zdobyła Valieriia Chykalova z klasy VIIb.

W turnieju poezji śpiewanej klas IV – VI pierwsze miejsce przyznano Michałowi Łyczce z klasy Vc, na drugim miejscu uplasowała się Zofia Literska z klasy VIb.

- Gratulujemy Michałowi Krzaczkowskiemu z kl. VIIIc, który przeszedł do II etapu olimpiady z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii  Cambridge Challenge 2023. W tegorocznej edycji udział wzięło 1560 uczniów, z których do dalszych eliminacji wybrano 150 . Życzymy powodzenia w kolejnym etapie olimpiady, który odbędzie się 5 kwietnia w Międzynarodowym Regent College w Elblągu.
        Rada Samorządu Uczniowskiego gratuluje  zwycięzcom konkursu matematycznego:
        klasy szóste SP
        I miejsce - Adrian Kobiela VIa 11/11 pkt.
        II miejsce - Małgorzata Wysiecka VIa 9,5/11 pkt.
        III miejsce - Filip Kulaszewicz VIb 9/11 pkt.
        klasy siódme SP
        I miejsce - Dawid Mruk VIIa 8/9 pkt.
        II miejsce - Jan Jaszul VIIa 7/9 pkt.
        III miejsce - Dorota Sobisz VIIb 6/9 pkt.
        klasy ósme SP
        I miejsce - Nikodem Zając VIIIa 11/14 pkt.
        II miejsce - Milan Kirschen VIIIa 9,5/14 pkt.
        III miejsce - Anna Puzio VIIIb 9/14 pkt.

1. PODZIĘKOWANIA
          Serdecznie dziękujemy  Alicji Karasińskiej z kl IIIa za przekazanie zabawek, gier planszowych do przedszkola, Kamilowi Gostkowskiemu z kl. VIc za  gry do świetlicy szkolnej i Amelii Zblewskiej z kl. Ib za książki do biblioteki.
        2. RSU INFORMUJE
          Sekcja sportowa RSU zaprasza wszystkich uczniów na konkurs układania kostki Rubika na czas dnia 29.03.23 (środa) na czwartej lekcji w świetlicy szkolnej.
          Sekcja kulturalno - rozrywkowa RSU ogłasza konkurs dla klas I-III SP i przedszkola na portret ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO. Rysunki prosimy przygotować do 04.04.23r.
        3. MARZEC MIESIĄCEM PROFILAKTYKI

W ramach kontynuacji działań profilaktycznych – 30 marca dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz klasy
         I-III wezmą udział w przedstawieniu profilaktycznym „Zaczarowany eliksir” Teatru Kurtyna” w Bibliotece Publicznej w Stężycy. 31 marca odbędą się warsztaty profilaktyczne dla oddziałów przedszkolnych i klas
        I na terenie szkoły.

W klasach IV-VI trwa cykl działań profilaktycznych dot. fonoholizmu, a klasy VII-VIII odbywają zajęcia dot. e-papierosów.

1. PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW
          W środę 29 marca br. w bibliotece szkolnej odbędzie się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników:
          -  godz. 9.00 klasa Ic
          -  godz. 10.00 klasa Ia
          -  godz. 11.00 klasa Ib
        2. KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY SZKOŁĘ
          Ogłaszamy konkurs na najciekawszy plakat promujący naszą szkołę. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII SP. Technika prac dowolna.
          Gotowe pracy należy składać do dnia 14.04.2023r. do pani Ewy Myszk (sala 10) lub do pani Magdaleny Zieńkowicz-Cichosz (sala 02).
        3. SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W przyszłym tygodniu od poniedziałku do środy (3 – 5.04.br.) będą odbywały się szkolne rekolekcje wg następującego harmonogramu:

- klasy I – III SP – 1. i 2. godzina lekcyjna

- klasy IV – VI SP – 3. i 4. godzina lekcyjna

- klasy VII – VIII SP - 5. i 6. godzina lekcyjna

- klasy I – IV LO - 7. i 8. godzina lekcyjna.

1. DNI OTWARTE SZKOŁY

Dnia 25.04.br. od godziny 9.30 zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z jej ofertą.

1. PRZYPOMNIENIE

Wychowawcy internatów przypominają o konkursie plastycznym na najciekawszą pocztówkę z życzeniami dla kolegi z Ukrainy (technika prac dowolna). Gotowe pocztówki należy składać do 31.03.2023 r. w bibliotece szkolnej.