• Rekolekcje wielkopostne 2023

• 04.05.2023 10:06
      • W dniach od 03.04.23 do 05.04.23 odbyły się w szkole rekolekcje, w których uczestniczyły dzieci i młodzież szkoły podstawowej oraz liceum.
      • Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe odbywali ćwiczenia duchowe pod kierunkiem katechetów, animatorów, w asyście nauczycieli. Dwugodzinnym spotkaniom towarzyszył śpiew piosenek chrześcijańskich, taniec integracyjny, modlitwy podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Mszy Świętej.

Uczniowie obejrzeli sztukę, wykonaną przez uczniów z ZKiW w Szymbarku pt.:Pasja oczami Marii Magdaleny. Było to widowisko z   wykorzystaniem gry aktorskiej, obrazu multimedialnego w tle, światła, dźwięku, śpiewów chórku oraz tańca akrobatycznego.

Licealiści odbyli spotkania z przedstawicielami Wspólnoty Cenacolo niosącej pomoc młodym w uzależnieniach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie rekolekcji!  Było to niełatwe przedsięwzięcie, zważywszy na wysoką liczebność uczniów w szkole.