• Innowacja pedagogiczna - MALI ODKRYWCY PRZYRODY - 0a i 0c

• 05.04.2024 23:09
      • W marcu br. Dzieci z grup zerowych 0a i 0c w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolni odkrywcy przyrody” wykonały owocową sałatkę oraz poznały zasady zdrowego odżywiania o których opowiedziała dzieciom pani dietetyk.
      • Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów, jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, utrwalanie wiadomości na temat owoców, dostarczanie dzieciom radości ze wspólnej zabawy. Przez cały miesiąc marzec, dzieci poprzez gry i zabawy wdrażały nawyki zdrowego żywienia. Odwiedziły również zaprzyjaźnioną Hurtownię Ogrodniczą GEDAM w Stężycy, gdzie poznały zasady siania i pielęgnacji warzyw na wiosnę. Mali ogrodnicy dowiedzieli się czego potrzebują rośliny, aby rosnąć oraz jakie są etapy sadzenia roślin – w teorii i praktyce. Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzenie ciekawości przyrodniczej u przedszkolaków. Dzieci również z wielkim zapałem zasiały swoje nasionka i posadziły cebulki o które będą dbać codziennie. Zerówkowicze już od najmłodszych lat uczą się cierpliwości, sumienności, systematyczności i dokładności, czyli bycia dobrym obserwatorem przyrody. Teraz z niecierpliwością czekamy na nasze roślinki.