• Jesienny spacer

• 25.10.2019 15:35
      • ZERÓWKOWICZE OBSERWUJĄ I TROPIĄ PRZYRODĘ w ramach realizacji INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ„ Mali odkrywcy i tropiciele przyrody”.

• „Wyostrz zmysły, ubierz się ciepło i ruszaj w drogę.  Uważnie patrz wokół – wysoko ponad głowę    i nisko pod nogi. W ciszy nasłuchuj odgłosów otoczenia. Przekonasz się, że zawsze znajdziesz coś interesującego. Tak jak my podczas spacerów jesiennych do lasu i parku.”

Świat przyrody jest piękny, tajemniczy, fascynujący, dostarcza nam pozytywnych emocji, wzruszenia, ciszy, wzbudza zainteresowanie i podziw. Świat odkryty, a jednak wciąż odkrywany. Jest to piękny świat, który  czeka na zewnątrz dla dzieci do zbadania. Wszystkie dzieci z klas zerowych podczas jesiennych spacerów za pomocą lup i lornetek odkrywają zmieniającą się porę roku, jaką jest JESIEŃ. Celem jesiennych spacerów jest  rozbudzanie ciekawości dzieci otoczeniem przyrodniczym. Obserwacje przyrodnicze prowadziliśmy   z wykorzystaniem wszystkich możliwych do wykorzystania zmysłów. W tej konkretnej sytuacji wykorzystaliśmy zmysły:  wzroku, słuchu, dotyku, węchu. Zadaniem dzieci było  również odnalezienie konkretnych darów jesieni: żołędzi, kasztanów, grzybów, oraz kolorowych liści. Wszystkie odnalezione skarby dzieci pozostawiły w kąciku przyrody w swoich salach.